Cyklotrasa Hornád - Červená značka

Trasa vedie oblasťou známou ako mikroregión Hornád, juhovýchodne od Košíc smerom k maďarským hraniciam. Začína už v mestskej časti Krásna na Golianovej ulici v blízkosti mostu cez Hornád pre chodcov. Vedie poľnou cestou po rovine pozdĺž rieky a je preto vhodná pre horské a trekové bicykle. Vzhľadom na prevažne nespevnený terén je po dlhších dažďoch ťažko prejazdná. Nie je tu však žiadne prevýšenie. Po 12 kilometroch sa nachvíľu napája na cestu III. triedy, po ktorej cyklisti prejdú obec Žda?a, a za ?ou značenie smeruje doprava po násype popri Hornáde. Na jeho konci trasa znova na krátky čas vychádza na hlavnú cestu, ale hneď po vstupe do Trsteného pri Hornáde sa točí doľava. Odtiaľ nasleduje stúpanie k podhoriu Slanských vrchov po asfaltovej málofrekventovanej komunikácii.

Naspäť tou istou cestou. Návrat do mesta je však možné spestriť jazdou po žlto značenej lesnej trase do Nižnej Myšle či asfaltovej ceste taktiež cez les do Vyšnej Myšle.

Cyklotrasa je jednou z cyklotrás popísaných v publikácii Mikroregión Hornád, Uverejnenie tejto cyklotrasy je so súhlasom autorov.