Cyklovýlet bez bicykla? V Rakúsku možné.

Systém požičiavania bicyklov je v zahraničí dlho známy. My sme sa rozhodli vyskúšať netradinčý cyklovýlet na Neusiedler See - bez vlastných bicyklov.

Systém NextBike funguje už niekoľko rokov. Princíp je veľmi jednoduchý. Prídete na stanovištia bicyklov, telefonicky alebo emailom absolvujete jednoduchú registráciu. Keďže je služba spoplatnená, budete potrebovať kreditnú kartu. Odoslaním SMS v požadovanom tvare (je potrebné uviesť kód miesta požičania, kód bicykla ktorý ste si vybrali a požadovanú dĺžku výpožičky) si vyžiadate jeden alebo viacero bicyklov. Spätná SMS Vám poskytne kód na odomknutie zámku. Po ukončení bicyklovania stači na ľubovoľnom stanovišti bicykel vrátiť a znova cez SMS ukončiť požičiavanie.

Zoznam všetkých miest kde je možné bicykel požičať nájdete TU.

Cena za požičanie je 1,- Euro, celodenné požičanie je v Burgenlande 8,- Eur (inak 10,-Eur).

Návrh na výlet:

Takúto možnosť požičania bickyklov je možné vynikajúco kombinovať s inými atrakciami v okolí Neusiedler See. My sme využili možnosť kombinácie s lodnou dopravou z Podersdorf am See do Breitenbrunnu.Priamo v kempingu v Breitenbrunne je možnosť požičania bicyklov. Následne sme pokračovali po cyklotrase smerom na Neusiedl am See s návratom do Podersdorfu. Cyklistická časť má asi 25 km, vedie zväčša po rovine pomedzi vinohrady a mimo hlavných ciest.