Po dunajskej hrádzi do Vojky

Trasa výhradne po asfaltke, ktorú možno absolvovať aj v opačnom smere.
Začíname pod Starým mostom (alebo ďalej v Petržalke) a postupujeme po hrádzi smerom na Čunovo. Frekvencia bufetom pomaly klesá, preto hlavne pri teplom letnom počasí nesmieme zabudnúť na dostatočnú zásobu tekutín.  Za Čunovom odbočíme vľavo a po prehrádzke Dunaja sa po cca. 15 km dostaneme ku vodáckemu areálu. O pár sto metrov ďalej sa nachádza galéria Danubiana v prekrásnom prostredí.
Pokračujeme ďalej po pravobrežnej hrádzi až do Vojky, kde je možné sa bezplatne previesť na druhú stranu kanála. Odtiaľ pokračujeme smerom na Bratislavu. Postupne minieme 2 bufety, v ktorých je možné sa občerstviť.  Nudné teleso hrádze smerom k Bratislave sa stratí  a nastupuje klasická hrádza, pričom sa neustále vzďaluje od Dunaja.
Vo vzniknutom priestore sa nachádza množstvo zákutí, ktoré využívajú rybári a oddychujúci. Trasu si môžeme spestriť odbočením vpravo na Topoľové hony po náučnomchodníku (a ukončiť trasu v Podunajských Biskupiciach, napr.). Na záver dobre padne občerstvenie v lodnej zátoke na ľavom brehu Dunaja (za Slovnaftom).

Trasa je vhodná pre cestných cyklistov.