Cez Ivanku pri Bratislave do Dunajskej Lužnej

Zaujímavá trasa, ktorú je možné v lete spojiť  aj s kúpaním. Trasu začneme v Slovnafte pri Malom Dunaji.
Po ľavom brehu Malého Dunaja postupujeme až k letisku. Asi 1 km za letiskom prídeme v jazerám obklopenými v malom lesíku. Vydáme po ľavom brehu jazier a na ich konci odbočíme na poľnú cestu vľavo. Prídeme k poľnohosp. družstvu.
Tu je potrebné vydať sa cestou krížom cez družstvo (aj keď to vyzerá že cesta končí na družstve).  Touto cestou sa dostaneme až k pamätníku M.R. Štefánika.  Odtiaľ pokračujeme po hlavnej ceste do  Ivanky pri Bratislave. Hneď na začiatku obce však odbočíme  vpravo popri ramene a popri tomto ramene  pokračujeme až do Malinova. Prídeme na hlavnú cestu a vydáme sa vpravo smerom na Most pri Bratislave.  Asi po 2 km (pri kríži ) odbočíme za družstvom na  poľnú cestu a pri najbližšej odbočke sa vydáme vpravo až dorazíme do Studeného. Pokračujeme po hlavnej  ceste až na Nové Košariská a do Dunajskej Lužnej.
V Dunajskej Lužnej sa pri zmrzline vydáme vľavo (popri jazere) po žltej. Peknou cestou sa bez prekážok  dostaneme až na Topoľové, kde na rozdvojke pokračujeme  smerom vpravo do lesa. Cesta nás zavedie na dunajskú hrádzu, po ktorej sa bez problémov dostaneme až do Bratislavy.