Hraničný okruh

Hneď na začiatku, nezabudnúť pas (alebo OP) !!!
Trasu začneme na hraničnom prechode Berg.  Nejdeme však až na prechod, ale tesne pred ním odbočíme poza budovu vľavo (na prvý raz je to trochu komplikované). Dostaneme sa tak na asfaltku, ktorá bola pred 15 rokmi medzi ostnatými drôtmi na železnej hranici. Postupujeme postupne po asfaltke. Je potrebné si uvedomiť, že ideme vlastne po hranici štátu, tak sa tak aj treba správať.
Žiadne odbočovanie, hlavne nie na rakúsku stranu !!!
Asi po 5 km prídeme na železničné priecestie, za ktorým pokračujeme ďalej. Asi po ďalších 5 km prídeme na hraničný prechod Jarovce-Kittsee. Vlastne už na rakúsku stranu. Odporúčam čo najskôr odbočiť smerom na slovenskú stranu. Po ľavej strane máme malý lesík, v ktorom sa nachádza zchátralý starý kamenný most (ak o ?om viete niečo bližšie, dajte mi vedieť prosím...).
Z lesíka (Bažantnica) sa dá prejsť do Petržalky. Pokračujeme po hlavnej ceste a za nadjazdom zídeme esíčkom popod most znova na asfaltku do polí. Cestou minieme pár colníkov (ale tvárime sa suverénne a nezastavujeme :-). Postupne po ceste prídeme až na dohľad Rusoviec a neskôr aj Čunovu. Jedinou možnosťou ako sa tam dostať je prejsť po vybudovaných diaľničných nadjazdoch. Podľa chuti si jeden vyberieme (sú 3) a jazdu ukončíme buď v Rusovciach alebo Čunove.
Po hrádzi sa dostaneme späť do Bratislavy.