Do Hainburgu na hrad

Trasa vhodná na poldenný výlet pre rodinky aj s menšími deťmi.  Začneme na hraničnom prechode Bratislava - Berg.
Odtiaľ pokračujeme po cyklistickom chodníku popri hlavnej ceste (po pravej strane cesty) až do dedinky Wolfsthal. Po vjazde do dediny obchádza cyklistický chodník benzínovú pumpu. Potom však končí a časť cesty musíme prejsť po chodníku pre peších. POZOR, chodník náhle odbočuje vpravo,  preto si na to treba dať pozor. Je možné ísť aj po hlavnej ceste,
ale odporúčam odbočiť. Cesta vedie cez polia, sčasti asfaltová, sčasti štrková. Objavia sa aj mačacie hlavy. Po kľukatení sa po poliach konečne dorazíme do Hainburgu.  Za železničnou traťou odbočíme vľavo (cez koľaje) a  dostaneme sa pod hrad.
Tu máme dve možnosti. Ísť chodníkom priamo hore  (musíme však z bycikla zísť) alebo hrad obísť  a pri futbalovom ihrisku vyšlapať štrkovou cestičkou hore na hrad.
Na zrúcanine je veľmi príjemne najmä v lete, okolie je veľmi pekne upravené, naozaj sa tu dá krásne popiknikovať. Cestou späť môžeme zvoliť inú trasu. Dostaneme sa späť k železničnej stanici. Neodbočíme však vpravo a  pokračujeme rovno. Na prvej odbočke odbočíme vľavo  a dostaneme sa popod železnicu k Dunaju. Odtiaľ pokračuejeme  cez diery v skale po chodníku a po zdolaní menšieho stúpania a následne klesania cez lesík a pole  prídeme na asfaltku. Tam odbočíme vľavo a po
chvíli sa nám naskytne pekný výhľad na Devín. Pokračujeme po poľnej ceste. Po čase sa napojíme na  asfaltku (odbočíme vľavo), ktorá nás dovedie do Wolfsthalu,  odkiaľ už po známej trase prídeme späť do Bratislavy.