Na Neusiedler See II.

Trasu začneme na hraničnom prechode Berg, kde sa hneď na rakúskej strane musíme dostať cez cestu a ísť akoby smerom späť. Pokiaľ sa dostanete až ku kruhovému objazdu nevadí,  vydajte sa smerom vľavo na Berg. Z Bergu pokračujeme po červenej (alebo po hlavnej) až do Prellenkirchenu kde sa nachádzajú rádioaktívne pramene minerálnej vody - Romerquelle.
Odtiaľ po hlavnej pokračujeme do Deutsch-Haslau a odtiaľ po zelenej do Neudorfu. V Neudorfe sa cyklistický chodní stáča vpravo, čím si dosť predĺžime cestu, ale upozor?ujem, že ísť po hlavnej je dosť nebezpečné, pretože je veľmi frekventovaná. Zelená nás zavedie do Parndorfu, kde prídeme znova na kruhový objazd. Pokračujeme chvíľu po hlavnej a hneď ako prejdeme železnicu odbočíme vpravo. Odtiaľ pokračujeme po zelenej dole kopcom až po ŽST Neusiedl am See. Tento úsek je naozaj veľmi príťažlivý.
Pokračujeme poza stanicu až po križovatku s červenou, kde sa vydáme vľavo. Popri Neziderskom jazere, z ktorého vidíme iba trstinu, pokračujeme až do Weiden am See. Kto by mal chuť, môže sa aj okúpať. Kúpanie je platené, základné vstupné je 5E (r.2016, cenník TU). V Neusiedl am See sa nachádza aj lodenica a zaujímavá chatová oblasť na koloch, celá na vode. Kúpanie vo Weiden je také príjemnejšie, útulnejšie, nie je tam taký zhon a množstvo ľudí a lodiek.
Z Weiden am See sa vydáme po zelenej smerom na Zurndorf. Je to do kopca, neskôr pomedzi vinohrad. Cesta nás prevedie
cez diaľnicu a pokračujeme stále po  zelenej až do Zurndorfu. Odtiaľ sa vydáme smerom na Gattendorf. Cesta je príjemná, vedie popri potoku. Pred Gattendorfom odbočíme  vpravo a podobnou scenériou pokračujeme cez Pama až do Kittsee.

Trasa je vhodná ako celodenný výlet, je možné ju absolvovať až na malý úsek celú mimo hlavnej cesty.