Na Neusiedlersee s návratom cez Rajku

Trasu môžeme začať na hraničnom prechode Berg, kde odbočíme hneď za rakúskou colnicou vľavo, akoby sme sa chceli
vrátiť späť a vydáme sa do Bergu. Odtiaľ pokračujeme  po zelenej B26 do Edelstalu, kde zídeme na hlavnú cestu a cez Prellenkirchen a Deutch-Haslau sa znova napojíme na zelenú, teraz je to však B21. Tou pokračujeme cez Parndorf kde musíme prejsť cez kruhový objazd a pokračovať ponad železničnú trať.
Hneď za traťou odbočíme vpravo a pokračujeme až po železničnú stanicu Neusiedl am See. Cyklistický chodník vedie priamo poza stanicu a po krátkom klesaní prídeme na rázcestie, kde sa vydáme vľavo po zelenej B10 alebo červenej R1. Zakrátko prídeme do obce Neusiedl am See (131 m.n.m), kde môžeme odbočiť vpravo a ísť sa okúpať. V okolí Neziderského jazera sa vzhľadom na nepreniknuteľné pobrežie dá kúpať iba na vybraných lokalitách, ktoré sú platené. Vstupné sa  pohybuje okolo 2E, taktiež si tu môžete kúpiť mapy okolia, cena asi 1E. Nachádza sa tu aj veľký športový prístav, a taktiež turistické bungalovy na koloch, čo je vcelku zaujímavé. V hlavnej budove Yachtklubu sú voľne  prístupné toalety, takže si tu môžete bez problémov a platenia (je to ešte pred plateným vstupom na kúpalisko) odskočiť a aj nabrať pitnú vodu.
Druhou možnosťou je pokračovať do nasledujúcej dediny Weiden am See, kde je taktiež kúpalisko. Ak chcete ísť na kúpalisko, odporúčam radšej sem, je tu menej ľudí. Z Weiden am See pokračujeme po R1 cez dedinku Gols do Monchhofu,
odkiaľ pokračujeme po hlavnej cez Halbturn až po Maďarskú hranicu. Prechod je však zakázaný, preto odbočíme vľavo a držime sa cyklotrasy B26. Tá nás zavedie až do Nickelsdorfu, je však možné si cestu skrátiť po poľnej ceste a nadjazde cez diaľnicu (nadjazd je vidno aj z diaľky). Po prechode cez hranicu pokračujeme až do Hegyeshalom.
Tam môžeme odbočiť vľavo na Bezenye , alebo pokračovať až do Mosonu. Ak sa vydáte do Mosonu, odtiaľ nemusíte ísť nutne po hlavnej, ale je možné  vydať sa smerom na Dunakiliti a odtiaľ do Rajky. Ak sa vydáte kratšou cestou do Bezenye, prídete na konci dediny k malému  príjemnému jazierku, kde sa dá celkom fajn okúpať. V Bezenye odbočíte vľavo a prídete do Rajky, Čunova a ste späť v Bratislave.