Výlet na hrad Pajštún

Trasa začína na Kačíne, odkiaľ pokračujeme buď  po asfaltke cez Druhý kame?olom smerom na Malý Slavín,  alebo sa vydáme po červenej a žltej na Sekyl, odtiaľ smerom doprava až na Malinovský vrch, kde prekrížime modrú na Malý Slavín.  Pokračujeme lesnou cestou smerom na SZ až po žltú,  ktorá nás dovedie až k chatovej osade. Cestou môžu tí zdatnejší
zo žltej odbočiť smerom vľavo, kde sa dá spraviť parádny zjazd, ale pozor na chodcov!!! Je to obľúbená skratka.  Od chaty už vidíme Pajštún, takže stačí iba zletieť po  červenej do Borinky a pokračovať smerom do kopca. Odporúčam tesne pred posledným stupákom na hrad z  červenej odbočiť (pokračovať rovno po svážnici, a stupák si obísť).  Z hradu (zrúcaniny) je naozaj prekrásny výhľad. Často vidno aj Kamzík, kde môžeme našu cestu zakončiť.  Ďalej sa vydáme po žltej, až na Dračí hrádok, kde sa napojíme na zelenú.  Popri kame?olome a jaskyniach Vyvieračke, Pajštúnskej jaskyni  a Sedmičke pokračujeme pozdĺž Stupavského potoka až na Košarisko. Tam odbočíme vpravo a dokopca postupujeme  až na Salaš, kde sa znova vydáme vpravo. Pokiaľ by sme mali  záujem, môžeme pokračovať rovno, pričom jazdu ukončíme vo Svätom Juri.
Ak však odbočíme vpravo, popod Veľký Javorník sa dostaneme  na Biely Kríž, keď kopírujeme žltú značku.
Z Bieleho Kríža už nie je problém sa dostať do Rače,  alebo pokračovať na Spariská. alšou variantou je vydať sa z Bieleho Kríža znovu po žltej,  kde sa kúsok za Bystrickým vydáme po modrej, nevídeme na Pánovu lúku  ale popod ?u po svážnici pokračujeme až na rozdvojku U Slivu. dtiaľ na Spariská, kde môžu tí najzdatnejší odbočiť  vpravo a po červenej na Kamzík (uff).