Wolfsthal - Hainburg - Braunsberg

Kombinácia rovinatej a kopcovitej trasy. Trasu začneme na hraničnom prechode Bratislava - Berg,  odkiaľ pokračujeme po cyklistickom chodníku do Wolfsthalu.  V dedine je krátky úsek, ktorý musíme prejsť po chodníku, inak celá trasa vedie mimo hlavnej cesty. Na konci Wolfsthalu trasa zahýba vpravo, čo môžeme ľahko prehliadnuť, treba si dať  na to bacha. Príjemnou cestou cez polia stále po značenom chodníku pokračujeme až do Hainburgu. Pri železničnej stanici zabočíme vpravo a postupujeme odteraz stále do kopca už podľa šípok na Braunsberg (346 m.n.m).
Čaká nás nepríjemné, cca. 1300 m dlhé stúpanie, ktoré odhadujem na takých 200 m prevýšenia. Na vrchole kopca sa nám naskytne prekrásna panoráma, ktorá je podľa m?a  ešte krajšia ako na Kobyle či Koenigswarte.
Cestou späť znova ideme smerom k železničnej stanici, avšak hneď na prvej odbočke vpravo (ešte pred železnicou!)  sa vydáme smerom k Dunaju. Veľmi príjemné nábrežie s prístavom je ideálne pre rodinky s deťmi (teda tak, že tí slabší  nemusia ísť hore na kopec ale počkať tu).
Od prístaviska sa vyberieme po chodníku popri Dunaji. Chodník prechádza cez malé tunely vyhĺbené do skaly, čo je  veľmi efektné. Trať je okrem jedného stúpania rovinatá. Po prechode cez les sa dostaneme na poľnú cestu. Asi po 500 m prídeme
na križovatku s asfaltkou. My sa vydáme vľavo smerom k Dunaju. Tu sa nám naskytne pohľad na Devín z druhej strany.
Postupujeme popri Dunaji stále po poľnej ceste, ktorá býva občas zanesená nánosmi bahna, najmä po záplavách. Po prejazde
cez staré rameno sa dostaneme ku krížu, a odtiaľ po asfaltke pokračujeme ďalej, až prídeme na križovatku  s ďalšou asfaltkou. Tam odbočíme vľavo, pričom sa napojíme na cestu,  ktorou sme išli už smerom tam. Cez Wolfsthal späť na hraničný prechod a sme doma. Za Wolfsthalom ešte môžeme  poobdivovať nádhernú starú stud?u.