Na Biely Kríž a do Svätého Jura (Neštich)

Zo Železnej Studničky sa popri riečke Vydrici vydáme po asfaltke stále nahor. U Slivu pokračujeme do kopca (na obrázku cesta vpravo). Po krátkom stúpaní prídeme na odbočku Sporiská,  kde sa vydáme vľavo na Biely Kríž.
Cestou na všetkých rázcestiach odbočujeme vľavo.  Cez Malý červený kríž a Zbojníčku sa  dostaneme na Biely Kríž.
Z Bieleho Kríža postupujeme po asfaltke po žltej, ktorá asi po 500 m odbočuje vľavo. Čaká nás dlhý, na niektorých miestach kamenistý zjazd do  Svätého Jura.  Tu si môžeme dať krátku pauzu v reštaurácii  (pozor, sú tu dve, tak v tej väčšej) kde varia aj cez víkend chutné a nie drahé jedlá.  Čaká nás totiž dlhé 6,5 km stúpanie z Neštichu na Biely Kríž. Na tomto úseku sa pravidelne každú prvú  septembrovú sobotu koná časovka do kopca, ktorú organizuje klub Cyklo Slovakia.
Z Bieleho Kríža pokračujeme dole kopcom a krátko  za odbočkou na modrú odbočíme vpravo na lesnú cestu, ktorou sa dostaneme k potôčiku a ceze? na Malý Slavín. Z neho pokračujeme po žltej cez Malinský vrch na Kačín  a odtiaľ dole kopcom na Železnú Studničku. Trasa má v podstate dva nepríjemnejšie úseky, a to zjazd  po žltej do Svätého Jura a potom následný
výstup po asfaltke na Biely Kríž.