Nové Mesto n.Váhom - Čachtice - Javorina - Piešťany

Druhý septembrový víkend sme sa vybrali na jazdu do okolia Starej Turej. Trasu sme nijak  neplánovali, veď na čo bude chuť tak to spravíme. Začali sme v Bratislave na Hl. stanici a sadli na vlak 7.50. Na prekvapenie bol dosť plný ale v reštauráku to bolo omnoho lepšie, tak sme celú cestu prečkali tam. Ja som niekde stratil  jednu rukavicu, takže až taký úspech to nebol. Do Nového Mesta sme prišli 9.20 a hneď sa vydali do Čachtíc.

Cez mesto nás previedli smerovníky cyklistického chodníka. V Čachticiach sme sa vydali vpravo pomedzi domy smerom na hrad. Kto tam ešte nebol tak je to asi 2 km stále do kopca, občas dosť strmo, ale dá sa. Po výstupe však pohľad stojí za to.

Pokračovali sme strmým zrázom smerom na Viš?ové, kde sme sa napojili na turistický chodník a prešli do Vaďoviec. Odtiaľ po hlavnej ceste sme pokračovali do Starej Turej, kde sme si dali  asi polhodinku pauzu.
Rozhodli sme sa, že to skúsime na Javorinu. Prevýšenie cca. 700m na 11 km mi nerobilo dobre ale kedy sa tam zase dostanem. Tak sme sa vydali hore. Ja som sa tváril že fotím, tak som si dával každú chvíľu pauzičky :-). Nakoniec asi po hodinovom trápení s množstvom múch sme tam dorazili a naozaj sa oplatilo. Výhľad bol celkom pekný, len som očakával že Holubyho chata bude otvorená. Ale aspo? tam bol nejaký bufáč. Výhľad je v podstate iba na českú stranu, ale aj tak je to zážitok. Cestou späť sa mi nechcelo ísť tou istou cestou, tak som sa vydal po hrebeni smerom na Starú Myjavu. Cesta ide síce po hrebeni a je dobre prechodná, ale rovinka to vôbec nieje.  Pri prvom altánku som si dal pauzu, a dobre som urobil, lebo by som bol prepásol odbočku na zelenú. Lesná cesta bola dosť rozrytá od rôznych ťažkých mechanizmov, takže niektoré úseky som musel tlačiť. V polmetrových bahnitých koľajách sa vážne jazdiť nedalo. Zelená sa pripojila na  asfaltku, odkiaľ som síce mal ísť po žltej ale som ju nikde nenašiel. Tak som sa na verím boha zviezol na prvej odbočke vľavo a nejakej babky sa opýtal na cestu. Na moje prekvapenie som išiel presne kade som si predstavoval, aj keď som to na mape nemohol ani za svet nájsť. Zviezol som sa do  Topoľového a už po hlavnej  do Starej Turej. Tam ma už čakal otec a po krátkom dohovore sme sa rozhodli, že sa najeme až na Dubníku, aj keď som moc neveril že tam koncom sezóny bude niečo otvorené. Ale čuduj sa svete bolo. Dali sme si riadne jedlo a vydali sa smerom na Hrašné, že si ešte obzrieme trochu lazy.  Príroda a okoli vôbec bolo naozaj nádherné, ale neustále prudké klesania a následné stúpania cez 20 % dajú na 80tom kilometri a hlavne po tej Javorine poriadne zabrať.  Ale sme to zvládli, aj keď sme raz zle odbočili a cez Krajné a Vrbové prišli šťastne do Piešťan, kde nám 19.21 išiel vlak.
Cestou späť som mal naozaj dosť a keď sme prišli na Hlavnú tak som v kupé aj zabudol prilbu takže  keď prirátam tu rukavicu na začiatku, prišiel som o takmer polovicu výstroja.

Ale stálo to určite za to.